Tillbaka till startsidan
Startande par:   48   Totalt antal starter: 100   Antal spelade starter: 100
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Totala resultat för Vårbymixen 2012

<< Tillbaka              Skriv ut     
  Namn Klubb   Totalt
resultat
  Hcp/
serie
  Hcp/
serie
  Serie
16
  Serie
15
1. Susanna Kiiskinen BK Parant   3691   12   11   244   258
  Christoffer Landin Västerås SK BK   10  
2. Veronica Karlsson BK Laxen   3602   12   21   201   224
  Magnus Brandberg Östersunds BK   31  
3. Annika Kilander Sundbybergs IK   3593   9   9   212   253
  Kim Jonasson Stureby BK   10  
4. Helena Ericson Sundbybergs IK   3575   18   26   222   225
  Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening   34  
5. Emma Franzen BK Wäsbygnistan   3566   50   67   210   196
  Michael Hinas Gradin Turebergs BwK   84  
6. Camilla Alm Djurgårdens IF Bowlingförening   3546   75   43   214   254
  Jonas Lönnberg Djurgårdens IF Bowlingförening   12  
7. Maria Ullberg Djurgårdens IF Bowlingförening   3544   36   43   200   245
  Tomas Ullberg Split Happens BK   50  
8. Rebecca Landqvist BK Eva   3537   10   13   245   249
  Jonathan Zareba BK Origo   16  
9. Charlotta Lundin Sundbybergs IK   3522   31   15   216   205
  Allan Sennevall BK Ax   0  
10. Amanda Andersson B-K Eva   3521   23   14   195   202
  Magnus Lütz BK Runan   6  
11. Lena Gref BK Raa   3517   28   19   212   241
  Mikail Andersson Sundbybergs IK   11  
12. Sandra Arestav B-K Eva   3513   38   36   228   214
  Leif Eklund BK Amiki   34  
13. Janina Lindberg BK Merci   3509   4   3   272   219
  Andreas Gustavsson BK Loket   2  
14. Sonja Areskär B-K Eva   3506   59   41   164   168
  Lars Grewell BwK Ankaret   24  
15. Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb   3504   19   10   245   219
  Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb   1  
16. Ann-Ki Larsson Carlsson Hammarby IF BF   3496   16   11   229   202
  Mikael Sandberg AIK   6  
17. Mia Hybertz Hammarby IF BF   3484   14   9   234   200
  Stefan Yngström Team Enköping BK   5  
18. Eva Jönsson Spader Dam   3459   12   16   227   191
  Frank Selander Bulltofta BK   21  
19. Katarina Sundberg Sundbybergs IK   3459   36   30   223   243
  Oskar Welin AIK   25  
20. Lena Sulkanen B-K Eva   3458   2   7   198   200
  Christer Eklund BK Amiki   12  
21. Helén Johnsson IS Göta   3450   0   0   201   193
  Anders Öhman Stureby BK   0  
22. Minna Uitto BK Dimico   3449   18   11   222   276
  Jonas Pettersson BK Brio   5  
23. Frida Dahlgren BK Högland   3447   6   3   241   271
  Markus Jansson BK Jösse   0  
24. Solveig Remnold Sollentuna BwK   3438   19   20   171   168
  Håkan Hellsing BK Ax   21  
25. Madelene Gimhag Värtans IK   3417   44   40   243   192
  Mathias Fredriksson BajenFans BF   37  
26. Liz-Marie Barkerud Jakobsbergs BS   3413   60   51   232   215
  Michael Barkerud Jakobsbergs BS   42  
27. Kamilla Christensen BK Mistral   3411   21   23   212   226
  Gunnar Persson Warpen BK   25  
28. Maria Johansson Carlsson Sigma BK   3394   33   24   216   186
  Göran Stoor Sigma BK   16  
29. Sanna Tetri Sollentuna BwK   3386   15   19   204   203
  Jimmy Svedlund BK Runan   23  
30. Emma Lejman Djurgårdens IF Bowlingförening   3369   52   59   239   201
  Jimmy Andersson Djurgårdens IF Bowlingförening   66  
31. Caroline Innergård Hammarby IF BF   3362   9   7   237   181
  Peter Sainio Hammarby IF BF   6  
32. Anna-Greta Bergström BK Dimico   3360   23   17   197   211
  Jan Ågren BK Brio   11  
33. Irene Öberg Jakobsbergs BS   3355   58   51   218   248
  Tomas Öberg Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund   44  
34. Anneli Juhlin NBC Gullmarsplan BC   3343   9   5   272   190
  Thomas Åhlén Sundbybergs IK   2  
35. Eva Tholf Sundbybergs IK   3332   16   14   184   192
  Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK   12  
36. Katrin Fahlström Hammarby IF BF   3321   0   0   242   234
  Tomas Lind BK Ax   0  
37. Kristina Gustafsson BK Wäsbygnistan   3308   29   28   196   198
  Lars Öhman Sigma BK   28  
38. Stina Ornered United BC   3305   37   48   197   205
  Ralph Ornered United BC   60  
39. Lovisa Nylund BK Wäsbygnistan   3301   38   39   201   198
  Pontus Karlsson Sigma BK   41  
40. Ulrika K Nedermo BK Wäsbygnistan   3296   44   25   182   187
  Niclas Nedermo Täby BwK   6  
41. Annika Grönvall BK Mistral   3290   12   18   230   216
  Åke Erlandsson Åkeshovs BK   25  
42. Maria Eklöf BK Högland   3282   14   9   199   207
  Arvid Thomsson BK Joker   4  
43. Lina Eklund Uppsala BC 90   3274   21   14   203   257
  Micael Hamberg Uppsala BC 90   7  
44. Annika Pettersson BK Rudbeck   3272   85   47   203   170
  Johan Höglund BK Rudbeck   9  
45. Anneli Dahlgren Sollentuna BwK   3269   30   20   208   207
  Michael Johansson BK Ax   11  
46. Sanna Stenius Sollentuna BwK   3267   22   17   210   171
  Åke Hofvander Sollentuna BwK   12  
47. Theresia Jatta Köhlin NBC Gullmarsplan BC   3263   34   38   203   171
  Kristian Hiltunen NBC Gullmarsplan BC   43  
48. Anna Andersson B-K Eva   3257   44   29   177   216
  Christer Rylander Varta BK   15  
49. Janeth Carlsson BK Stjärnan   3252   29   27   223   230
  Pontus Bergman Västerås SK BK   26  
50. Kerstin Sahlberg BK 12:an Norrtelje   3251   48   51   233   196
  Björn Jonsson Väddö BwK   54  
51. Lena Thurn AIK   3249   21   31   188   186
  Dick Sandström Concordia IF BK   42  
52. Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening   3237   24   14   193   209
  Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening   4  
53. Tarja Karlsson AIK   3235   28   26   209   209
  Lars-Erik Karlsson BK Ax   24  
54. Jessica Parenmark AIK   3234   15   7   221   184
  Claes Wagelin Gauffin NBC Gullmarsplan BC   0  
55. Margita Andersson Hellas BK   3234   36   30   197   221
  Christian Björkefors BK Granen   25  
56. Maria Lissel BK Wäsbygnistan   3234   79   53   196   225
  Anders Bergstrand Turebergs BwK   28  
57. Jessica Örnberg Sundbybergs IK   3218   54   29   181   171
  Kim Wikman BK Ax   4  
58. Karolina Jansson B-K Eva   3210   35   30   200   207
  Marcus Jansson Aftonbladets IK   26  
59. Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling   3203   22   21   162   183
  Krister Wenström BK Mjölby Bowling   20  
60. Liz Larsson B-K Eva   3194   18   17   185   220
  Hans Fredén BK Amiki   16  
61. Malin Hagman B-K Eva   3187   8   6   207   245
  Anders Holm Sollentuna BwK   5  
62. Ina Lillstrand BK Mistral   3187   43   42   202   238
  Roger Wilhelmsson BK Arkos   42  
63. Anetthe Hallberg BK Mistral   3182   24   15   235   210
  Tobias Hallberg Hammarby IF BF   7  
64. Zoë Trender AIK   3180   10   7   207   156
  Pål Stål Åkeshovs BK   5  
65. Marie Lindberg BK Mistral   3168   34   31   201   245
  Benny Rapp BajenFans BF   28  
66. Carina Boberg BK Ene   3167   25   26   223   182
  Peter Akej Bålsta BC   27  
67. Lena Fertig BK Ene   3157   27   23   166   201
  Tomas Wikberg Bålsta BC   19  
68. Eva Sandgren Hellas BK   3156   33   33   186   196
  Nils-Ove Hammarberg DN-Expressens IF   34  
69. Malin Svensson AIK   3132   18   9   194   194
  Ian Robinson AIK   0  
70. Pernilla Arvidsson Sundbybergs IK   3130   26   29   155   205
  Daniel De Frutos Sundbybergs IK   32  
71. Linda Sundin BK Wäsbygnistan   3098   34   34   169   195
  Kent Sundin Sigma BK   34  
72. Otilia Eriksson B-K Eva   3076   18   12   182   171
  Jimmy Eriksson BK Brio   6  
73. Åsa Lundström AIK   3070   23   18   211   153
  Mikael Söderquist BajenFans BF   14  
74. Dagny Holmroos Märsta BK   3070   28   30   198   211
  Tobias Ekström BK Mjölby Bowling   32  
75. Catrin Näslund United BC   3069   34   33   209   217
  Roger Tocklin United BC   33  
76. Lina Elfström Sundbybergs IK   3053   7   12   182   150
  Johan Wallenbert Sundbybergs IK   18  
77. Nathalie Asklund AIK   3021   23   25   196   204
  Tommy Jern AIK   28  
 
Bookmark and Share

Sponsorer & Partners:
Huvudsponsor:



Hotellpartner:


Erbjudande från hotellet: hotell.pdf